Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dungeony

Ragefire Chasm (13-22)

agefire Chasm je spleť sopečných jeskyň pod novým hlavním městem Orků - Orgrimmarem. Svoje útočiště si v jeskyních našel kult známý pod jménem kult hořící čepele (Burning Blade). Orkský vládce Thrall neusiluje tento kult zničit, protože věří, že pod správným vedením by mohl Hordě pomoci. Temná sila z Ragefire Chasmu by ale mohla zničit vše, čeho orkové zatím dosáhli.

VÍCE INFORMACÍ ZDEWailing Caverns (15-28)

edávno, druid jménem Naralex objevil síť jeskyní v srdci Kalimdorských Barrens. Nazval je Naříkající jeskyně (Wailing Caverns). Jsou plné gejzírů, které v průběhu erupce vypouštějí plyny a výpary. Naralex věřil, že pomocí gejzírů se mu podaří vrátit na území bájnou faunu. Ale nato potřeboval načerpat energii ze Smaragdového snu. Jeho vize se ale změnila na noční můru. Časem se jeskyně začala měnit - voda se zamořila a plazi, kteří v jeskyních žili se změnili na nebezpečné predátory. Šeptá se, že Naralex se nachází někde v srdci labyrintu, chycený za hranicemi Smaragdového snu. Dokonce jeho kdysi oddaní pomocníci se změnili. Teď jsou známí jako šílení Druidi drápu (Druids of the Fang).

VÍCE INFORMACÍ ZDE


Deadmines (15-28)

Kdysi největší zlaté doly v lidských zemích, byly zrušeny poté co Horda srovnala se zemí Stormwind - během První Války. Nyní se v těchto Mrtvých dolech, jak se jim právě říká, usídlilo bratrstvo Defias a změnili tyto temné tunely na svou soukromou svatyni. Povídá se, že několik goblinů staví něco hrozného na úplném spodku dolu, a tak se tam vydávají dobrodruzi v pokušení že něco zjistí. Vchod do Deadmines je prý někde ve vesnici Moonbrook.

VÍCE INFORMACÍ ZDE


Shadowfang Keep (22-30)

očas Třetí války mágové z řad Kirin Toru bojovali proti nemrtvým armádám. Po smrti tito Dalaranský mágové posvstávali aby posilnili řady nemrtvých. Frustrovaný z průběhu války se Arcimág Arugal, bez dovolení rady, rozhodl na pomoc přivolat entity z jiné dimenze, aby pomohli zdecimované armádě Dalaranu. Arugal povolal do Azerothu dravé Worgy. Tihle zvířecí lykani nejenom porazili nemrtvé, ale brzy poté se obrátili i proti samotným mágům. Worgové zaůtočili na zámek vznešeného Barona Silverlaina, situovaný nad malou vesničkou jménem Pyrewood, který se rychle změnil na temné ruiny. Šílený z pocitu viny, Arugal přijal Worgeny jako jeho děti a utáhnul se do zámku od té doby známého jako Pevnost Stínového Drápu (Shadowfang Keep). Říká se, že v zámku pořád sídlí, ochraňován obrovským Worgem Fenrusem a pronásledovaný pomstychtivým duchem Barona Silverlaina.

VÍCE INFORMACÍ ZDEZul'farak (42-46)

oto sluncem-splálené město je domov Sandfury trollů, známích hlavně pro jejich neobvyklou nemilosrdnost a temnou mystiku. Zul'Farrak také kromě hromady trollu obydluje mnoho jiných prapodivných příšer, například velký ještěr Gahz'rilla a mnoho hmyzu jako sou skrabeusové. Tito (ne) příliš mírumilovní tvorečkové nemají příliš v lásce místní dobrodruhy a badatele kteří se opakovaně se snaží prozkoumat toto velmi zajímavé město. V Zul'farraku se stavělo tipickou trollí architekturou tudíž tu nenajdete žádné prapodivné stavby tipu Caravens of the time, ale nabízí mnoho nádherných chvil při zabíjení některého z místních bossů :-).

VÍCE INFORMACÍ ZDEStratholme (56-60)

ylo to druhé největší lidské město v Lordaeronu, pouze hlavní město Lordaeron (yní Undercity) bývalo větší. Ve svých dnech slávy měl Stratholme okolo 20 tisíců obyvatel a měl opravdu vyhlášené speciality, tak typické právě pro něj, jako například Fras Siabiho tabák. Téměř celá populace však byla zmasakrována princem Arthasem, který v tomto rešení viděl jedíný způsob, jak zařídit, aby se vesničané (i když ještě nepřeměnění na nemrtvé) nepadli do rukou Pána Děsu Mal'Ganise, který by pro ně připravil věčný život v rozpadajícím se těle. Většina preživších opustila město s Jainou Proudmoore. Arthas poté hnán pomstou vyrazil na Northrend.

VÍCE INFORMACÍ ZDEKarazhan (70+)

rastará opuštěná věž, která stojí na jihu Dedwind Pass. Stala se známou hlavně proto, že v ní dlouhou dobu žil Medivh, poslední Strážce Řádu Tirisfal. Ten byl však během První války zabit skupinkou Stormwindských bojovníků a Medivhovým bývalým učedníkem Khadgarem. Od té doby je věž opuštěná. Ve věži však zůstali různé vize, vzpomínky, oživlé mrtvoly bývalých návštěvníků věže a i další anomálie. Karazhan, nazývaný také Slonovinová věž, je ohromný. Uvnitř se nachízí ohromné jídelny, příjímací sály či pokoje pro hosty, stejně jako kuchyně, knihovna či pracovna na úplném vrcholku věže.

VÍCE INFORMACÍ ZDENexus - The Nexus, The Oculus, The Eye of Eternity

odrý dračí aspekt, Malygos, byl před věky jmenován titány jako strážce magie. Jednou, bylo to asi před deseti tisíci lety, sledoval s hrůzou, jak Deathwing zničil celou jeho modrou letku. Od té doby ho pohltilo poloviční šílenství. V poslední době se Malygos plně vracel ke svým myšlenkám. Rychle zhodnotil stav magických záležitostí na Azerothu a došel k smutnému závěru, že budou mít vliv na celý svět. Obviňoval obyvatele Azerothu , všechny války s Legií a další bolestné momenty a za jejich touhu po magické moci.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

 

Caverns of the Time

Caverns of Time (CoT) se nachází 3 dungeony (podrobnější info ve stylu ostatních dungů ke každé části později): Old Hillbrad Foothills (OHF), Black Morass (BM) a Hyjal Summit. Tato lokace je sídlem Bronzové letky aspekta Nozdormu, kterého zde zastupuje jeho potomek Andormu. Stejně jako pred 10 000 lety v trilogii Válka Prastarých se nějaká tajemná moc snaží pozměnit linie času. Tajemná moc, která chce zničit Azeroth se snaží změnit výsledky důležitých událostí. V Hillsbrad Foothills se snaží zabránit Thrallovi v úniku z Durnoholde, kdyby se tak stalo Thrall by nikdy nemohl sjednotit orkské kmeny a nemohl by zformovat alianci s lidmi a aliance by nebyla dostatečně silná aby mohla čelit Plamenné legii.

Druhý portál Vás hodí do instance, která se odehrává v době kdy Medivh (posedlý Sargerasovo vůlí) otevírá portál pro orky (tehdy ještě zotročené). Podivné kreatury vylétají z portálů, které se otevírají okolo Medivha a snaží se mu zabránit v dokonšení rituálu tím, že ho zabíjí. Vy jste opet Bronzovou letkou posláni aby ste zabránili katastrofě a ubránili ho, protože bez orků by byla šance na poražení Plamenné legie malá.

Poté následuje finální dungeon jménem Hyjal Summit. Jak již jméno napovídá bitva se odehrává na z Warcraftu 3 známé hoře Hyjal, na které se nachází Strom Světa Nordrassil který chce Archimonde zničit, neboť byl zdrojem síly nočních elfů - pri jeho sázení Aspekti řekli: "Dokud bude tento strom vzkvétat, bude zkvétat i rasa nočních elfů". Tam se proto musíte vydat a zachránit pomoci křehké alianci orků, lidí a nočních elfů a pomoci jim zničit Archimondea.


Old Hillsbrad Foothills
V dungeonu se nejprve musíte probojovat do Durnoholde Keep. Na této cestě narazíte na prvního bosse dungeonu jmenem Lieutenant Drake který se objeví poté, co umístíte bomby na všechny sudy v budovách dole, kde žijí orkové. Poté pokračujete do hradní věznice. Odtamtud nejdřív zamíříte to zbrojnice, kde si Thrall vezme zbraň a brnění a vydáte se ven z hradu. Jakmile vyjdete z hlavní brány, přijede k vám lidský jezdec a druhý boss dungeonu jménem Captain Skarloc. Pokud ho překonáte, odjedete do Tarren Mill, kde potom co osvobodíte Tarethu na vás vylítne hlavní boss instance jmenem Epoch Hunter.

Black Morass
Instance se odehrává v Blasted Lands pře několika lety, kdy bylo toto území ještě močálem. Jde tu o bránění mága Medivha po dobu otevírání portálu. Poté co Medivh začne vyvolávat začnou na vaši skupinu nabíhat velké počty nepřátel a při šesté, dvánácté a osmnácté vlně přijdou bossové Chrono Lord Deja, Temporus a nakonec Aeonus.

Hyjal Summit
Jak již bylo zmíněno, tento dungeon se odehrává na slavne Hoře Hyjal, ve hře Warcraft 3 Reign of Chaos je to poslední kampaňová mise pod názvem Soumrak Bohů (Twilight of the Gods). Všichni bossové (Kromě Kaz'rogala) jsou z původní hry a mají velmi podobná a nebo stejná kouzla. Čelit budete bossům Rage Winterchill (Lich), Anetheron (Dreadlord, v češtině Pán Děsu), Kaz'rogal (Doomguard, v češtině Strážce Záhuby), Azgalor (Pit Lord), Archimonde the Defiler (Eredarský černokněžník)


Odpověd na otázku, kdo ony tajemné draky poslal nezná nikdo. Jedna z doměnek je, že byli posláni Sargerasem aby mu pomohli se dostat na svět Azeroth. Větší část lidí se přiklání k domněnce, že jsou posláni takzvanou Trojicí Starých bohů, kteří také touží po Sargerasově příchodu, protože ten by jim pomohl osvobodit se z strašného vězení do kterého je uvrhli Titáni. Jsou to jen domněnky, třeba v budoucnu bude vydána kniha která tuto záhadu odhalí.